GUBRF Hissesi Trade’inin Sonuna Geldik. Neden Sattık, Ne Öğrendik?

Dostlar selamlar. Temmuz’un 22’sinde, fiyatı henüz 3.03’ken aldım GUBRF Hissesini. En başından beri, her detayıyla neredeyse beraber takip ettik kağıdı. Her hafta grafiğini çizdim, günceledim, sizle paylaştım. Yarın 3 Ekim, sabah açılışında ayrılıyorum kendisinden 🙂 Büyük gün yarınmış. Bir aksilik olmaz da yarın GUBRF hissesini bugünkü kapanış fiyatlarından satarsam (5,59) %85 kar etmiş oluyorum. Yani 25.000TL yatırdığım bu hissede, lotlarımı satınca elime 45.000 geçecek. 2 ayda tam 20.000 kar. Üstelik sadece 25.000 lirada. Tek hissede. Bunu çok önemsiyorum. Neden?

Çünkü #GUBRF ben ve beni takip edenler için bir hisse al-sat hikayesinden daha öte. Size aylarca anlattığım Swing Trade stratejisinin, aylarca anlattığım trade disiplininin, sistemin, risk yönetiminin, yatırımcı psikolojisinin canlı örneği oldu. Beni sadece #GUBRF ile tanıyan biri nasıl/neye göre trade ettiğimi, kurallarımı, Swing Trade’in ne olduğunu, Trade psikolojisinin, disiplinin, sistemin önemini, sizlere ne anlatmaya çalıştığımı anladı. Sevdi sevmedi, aldı almadı, uyguladı uygulamadı. Ama anladı.

#GUBRF örneği bir çoğunuza “trend sürmeyi, kazancın üstüne oturmayı, kazanan kağıdı sabırla tutmayı, sat sinyali gelmeden satmamayı, duyguyla/beklentiyle iş yapmamayı, sistemle hareket etmenin önemini” anlattı. Sitemde sayfalarca yazdığım yazının reel, gerçek bir örneği oldu, teoriyi pratiğe döktü, anlattıklarımı kafanızda çok iyi bir şekilde canlandırdı. O yüzden bu örneği çok önemsiyorum. Bu trade’imi iyi analiz eden herkes kendinde fark yaratacaktır bence.

Bu süreçte onlarca kişi “hocam sat artık, hocam çok tehlikeli, hocam yıkılacak, altında kalacaksın, %20 neyine yetmiyor, %40 neyine yetmiyor, %50 neyine yetmiyor” dedi. Bir sürü gürültü duydum. Bir sürü olumsuz mesaj okudum. Bir sürü dış etken vardı beni etkileyebilecek. Ancak sistemimden çıkmadım, kurallarımı uyguladım, gürültüye kulağımı kapadım. Psikolojimi iyi yönettim. Disiplinimi bozmadım. %85 kazanca kadar geldim. O yüzden, GUBRF’den kazandığım parayla kendimi bu hafta sonu çok çok sağlam ödüllendireceğim. Başarımı kutlayacağım.

Sizden de ricam, bu canlı – reel piyasa dersinden olabildiğince fazla şey öğrenmeniz. Twitter’da eski GUBRF tweetlerime bakın, sitedeki GUBRF yazısını okuyun, bu zinciri okuyun, araştırın. Bu kazancı nasıl elde ettiğimin üzerinde durun. Mutlaka yararı dokunacak.

Şimdi gelelim, #GUBRF ile neden yolları ayırdığıma. Biliyorsunuz, 5.34 çok önemli bir dirençti. Bu direncin önemini aşağıda tekrar paylaşıyorum. Bu dirençten dolayı günlük takipteydim GUBRF’yi.

GUBRF Hissesi
GUBRF Hissesi

Bir de aşağıdaki tweette çok geriden gelen bir trend çizgisi var demiştim. Onu çizmedim, siz bulun demiştim. Bunu paylaştığım tweetim de aşağıda, buyrun:

GUBRF Hissesi
GUBRF Hissesi

O bahsettiğim trend çok geriden geldiği için, aylık grafikte göstereceğim. Buyrun, bahsi geçen trend çizgisi aylık grafikte aşağıdaki gibi. Bu trend çizgisinin bugünkü lokasyonu 5.60-5.65 civarlarına denk geliyor.

GUBRF Hissesi
GUBRF Hissesi

Bu trend çizgisine önem veriyorum. Çok defa çalışmış ve çok gerilerden gelen önemli bir trend çizgisi. Dolayısıyla zaten uzun zamandır, fiyatın bu trend çizgisine nasıl davranacağına odaklanmıştım. Günlük takip etmeye devam ediyordum. Yakın takip eden bilir, kritik yerlerde günlüğe geçerim, günlüğe geçtiğimde de iki tane kırmızı mum görünce stop olurum. Özellikle düşüşün teyit mumunun kararlı, aşağıda gölgesi olmayan, gövdeli bir kırmızı mum olması gerekir. Eğer güçsüz, çelimsiz bir mumsa göz ardı ederim.

İşte, günlükte beklediğim iki mum, bugünkü kapanış itibariyle oluştu. Grafik aşağıdaki gibi. Dünkü mum bir Spinning Top. Bugünkü kapanış ise başladığı yerden direkt aşağı giden ve aşağıda en dipte kapatan bir kırmızı MARUBOZU.

GUBRF Hissesi
GUBRF Hissesi

Manzaraya daha yakından bakalım. Aşağıda biraz büyüttüm. Gördüğünüz gibi, marubozu net. Ben kırmızı spinning top sonrası oluşan marubozuları hiç sevmem. Hem de kritik bir trend direncinde oluşmuş bu mumlar. Benim için yeterli sat sinyalidir. Satmamın ana sebebi budur.

GUBRF Hissesi
GUBRF Hissesi

ANCAK, bu kesinlikle “burası tepedir arkadaşlar” demek değildir. Kağıt buradan dönüp yükselebilir. Yarın %10 yukarıdan kapatabilir. Yükselişi devam edebilir. “Tepeyi buldum” gibi bir iddiam kesinlikle yok, olamaz. Benim sistem sat verdi, çıkıyorum. Olay bu.

Dediğim gibi, benim için son zamanların en karlı trade’i oldu. Size de bir şeyler anlatmak için bana ciddi fırsatlar verdi. Umarım alan bir şeyler almıştır. Benim için harika bir yolculuktu. Bana eşlik eden, para veya tecrübe kazanan herkese teşekkürler 🙂 İyi akşamlar.

Not: Lütfen, eğer bu yazıyı ve diğer yazıları sevdiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarından sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Paylaşın ki bilinçli yatırımcı sayısı artsın. Bir de, sitenin kendi yağında kavrulmasını istiyorsanız, toz almayı unutmayın lütfen. Sabah 1, akşam 1. Toz alma da nedir diyorsanız, Twitter’dan DM atın anlatayım. Selamlar.

Print Friendly, PDF & Email
Yazılarımı Aşağıdaki Butonları Kullanarak Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz:

Yazar: Borsanın İzinden

Diğer Yazıları

7 Comments on “GUBRF Hissesi Trade’inin Sonuna Geldik. Neden Sattık, Ne Öğrendik?”

 1. Mükemmel bir macera tebrikler, şuanda hisse 15 liralarda ancak ne yaptığını bilen bir trader asla tüh keşke demez.Kim bilir belki o trene tekrar bindiniz ve seyahattesiniz 🙂

 2. Tebrik ederim hocam, ben de #gubrf anımı paylaşayım.
  Çizdiğiniz trend çizgisini klonlayıp tepelerin üstüne koyduğumuzda yeni trend çizgisi 9 lirayı işaret ediyordu. Yaklaşık 15 gün önce o seviyelerden trendi katlar umuduyla hedef 15 tl olacak şekilde alım yaptım. O sıralar kap haberleri yayılıyordu, aşırı ilgi vardı belki onun da etkisiyle çok kısa sürede 15’i gördü, dün 14.80’den vedalaştık bugün 16.20’leri görmüş, 15.61 kapatmış. İki haftada %60 kazanmak çok güzel bir his.

  Soen dinlerken biraz daha sitede surf yapayım, saygılarımla.

 3. Tebrikler,
  Yeni bir şeyler öğrenmek için araştırma yaparken sayfanızı gördüm ve okumaya başladım, çok faydalı bilgiler var. Uzun yıllarda kazanılacak tecrübelerinizi karşılık beklemeden aktarmanız takdir ile karşılıyorum.
  Bu arada #gubrf 18 Tl düzeyinde,
  saygılarımla

 4. Çok güzel bir çalışma ve strateji olmuş, paniğe kapılmadan, disiplinli takip etmekte örnek vesilesi. Tebrikler…

 5. 8 Mayıs 2021’den yazıyorum. Bu işe gönül verenlere selam, emeklerinizin karşılığı daim olsun… 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir