ASELS Hissesi İçin Yükselişin Önündeki 4 Engel

%title

(Yazıya başlamadan önce bu analizin eski tarihli bir analiz olduğunu unutmayın, yazının yazılış tarihine mutlaka göz gezdirin)

Dostlar, selamlar. Gerek DM’den, gerek mention’dan bir sürü ASELS hissesi sorusu alıyorum. Biliyorsunuz, endeksimizin mağduru en fazla olan kağıtlarından biri ASELS. Dolayısıyla, bir teknik analist gözüyle bakayım, sizlere de görüşlerimi paylaşayım istedim. Haydi, hazırsanız yine her zamanki gibi, adım adım açıklamalı gidelim. Cevap arayacağımız sorular şunlar olacak:

  • ASELS hissesinde pozisyon almak için neden daha erken?
  • ASELS hissesinde pozisyon almak için tam olarak neyi beklemeliyiz?
  • ASELS hissesinde yükselişinin önündeki 4 temel engel nedir?

Evet, ASELS ile ilgili aşağıdaki tweetimi hatırlayanlar var mı? 7 Aralık’ta ne yazmıştım? “hala erken” demiştim. Buyrun ilgili tweet:

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

Şimdi de #ASELS’in güncel haline bakalım, aynı grafik formatı üzerinden. Gördüğünüz gibi, #ASELS aynı #ASELS. Kendi tarlasında takılıyor. Buyrun grafik:

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

Şimdi gelelim mevzuya. Dedim ya, #ASELS için çok çok önemli 4 engel görüyorum. Şimdi biraz daha adım adım gitmek, daha eğitici olabilmek adına tek tek resimle gidelim. Önce #ASELS‘in şimdiki, tertemiz grafikli halini paylaşayım. Buyrun:

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

#ASELS‘in yükselişinin önündeki ilk önemli engelle başlıyorum. Buyrun. Şu görmüş olduğunuz kırmızı çizgi, 50 haftalık ortalama. Her defasında fiyatın kafasına kafasına nasıl vurduğunu görüyorsunuz değil mi? Tertemiz bir dinamik direnç. Adam geçer top geçmez formasyonu.

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

Sadece 50 haftalık HO olsa iyi, #ASELS‘in 200 haftalık HO ile de başı büyük dertte. Buyrun, o da aşağıda. Oyuna sonradan girmiş ama biliyorsunuz, 200 Haftalık HO, tüm HO’ların babasıdır. Fiyatı döve döve adam eder. İşte örneği. Fiyat yine ne zaman kafayı kaldırsa, dayak yemiş.

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

#ASELS önündeki iki engel tamam, şimdi üçüncü engele geçelim. Olabilecek en geniş açılı, yani tüm mumları içine alabilecek bir düşen trend çizdim. Bakın, fiyat iki hafta önce sınırda yeşil bir mum bırakmış. Ancak geçen hafta yine geçememiş ve düşmüş. Etti mi üç? Bitmedi.

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

Şimdi de 4. engele bakalım. Bu da çok çok önemli bir direnç. Üstelik psikolojik bir rakam. 20TL. Evet, fiyatın önünde 20TL gibi dev bir kale var. Grafiği aşağıda, ne zaman geçmeye çalışsa geri dönmüş. İyice incelemenizi rica edeceğim:

ASELS Hissesi
ASELS Hissesi

ASELS Hissesi: Özet

Evet, böylece “#ASELS‘de pozisyon almak için neden hala erken?” zincirimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. #ASELS‘de pozisyon almak için hiç bir sinyal yok. Ancak potansiyelin ciddi bir şekilde biriktiğini belirtmek isterim. Bu ne demek? Bu şu demek, #ASELS şu an her açıdan sınırda, yani sağlam, uzun, gövdeli, ivmeli bir yeşil mum, bu 4 engeli de bertaraf edebilir. Bu da çok ciddi bir yükselişin önünü açabilir. Ancak, fiyat bize sinyal vermeden girmiyoruz biliyorsunuz. Yani izleyeceğimiz strateji çok net:

Tüm bu 4 tehlikeyi de bertaraf edebilecek sağlam bir yeşil mum görürsek, içimiz rahat bir şekilde pozisyon açıyoruz. Görmezsek, izlemeye devam ediyoruz. Unutmayın dostlar, bu işler aceleye gelmez. Geç olsun, güç olmasın. Evet, iki arada bir derede #ASELS analizi yaptım size. Gayet de verimli oldu bence. Yazıyı sevdiyseniz aşağıdaki butonları kullanarak paylaşmayı, destek olmak isterseniz toz almayı unutmayın. Selamlar, saygılar.

Print Friendly, PDF & Email
Yazılarımı Aşağıdaki Butonları Kullanarak Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz:

Yazar: Borsanın İzinden

Diğer Yazıları

2 Comments on “ASELS Hissesi İçin Yükselişin Önündeki 4 Engel”

  1. yazı muhteşem. hele ki bugünün tarihiyle bakınca sizin dediğiniz kuvvetli yeşil mum yanmış ve uçuşa geçmiş. Tabi sonra mart pandemisi ile yine eski seviyeye gelmiş ama kaldığı yerden kuvvetli devam etmiş.
    TEBRİKLER 🙂
    ve TEŞEKKÜRLER…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir