Atölyemizin Öğrencilerinin 2022 Başarıları

Dostlar, bakın, bizim tarz coğrafyalarda insanın iyisini bulmak önemlidir. Öyle şanslı değilseniz, özenli değilseniz, hasbelkader yaşıyorsanız, denk geldiğiniz insanların çoğu sizi aşağı çeker, demotive eder, üzerinizden yaşamaya çalışır, parazit yapar.

Üstelik çoğu yalancıdır, riyakardır, bencildir. Sizin insanlığa olan inancınızı, dolayısıyla yaşama karşı olan motivasyonunuzu etkiler. İçten içe sizi tüketir. Tükenirsiniz. Ne demişti Sartre? Cehennem başkalarıdır.

O yüzden, orta doğuda en önemli şey bilinçli bir şekilde etrafı tasarlamaktır. Kimlerle çalışıyor, kimlerle yiyip içiyorsunuz, kimlerle sosyalleşip, işinizi kimlerle görüyorsunuz önemlidir. Çevrenizi ortalamanın üzerinde tasarlarsanız, bu orta doğu denen bok çukurunda Norveçli gibi yaşarsınız. Tamam, belki abarttım, hadi İtalyan gibi olsun.

Bunun onlarca alt kolu vardır, iş hayatı, sosyal yaşam, kişisel gelişimde iç içe geçtiğin arkadaşların, hobilerini paylaştığın kişiler vesaire. Bu alanların hepsi adım adım tasarlanmalıdır, tasarlanamayan alanlar değiştirilmelidir.

Trading de bu alanların en önemlilerinden biridir. Hepimiz burada piyasadan lokma koparmaya çalışan balıklarız. Kendi trading çevremiz var. Kimimiz whatsapp gruplarına, kimimiz telegram gruplarına üye, kimimiz forumlarda, kimimiz Twitter’da sosyalleşiyor.

Ancak eğer bu sosyalleştiğiniz Trading çevresini iyi ayarlamazsanız, satılmayacak yerde satar, alınmayacak yerde alırsınız. Panik olunmayacak yerde panik olur, Sakin kalmanız gereken yerde sakin kalamazsınız. Karar verici mekanizmalarımız sıkıntıya uğrar. Orta vadede para kazanamamaya başlarsınız.

O yüzden eğer trading işinde ciddiyseniz mutlaka çevrenizi bir gözden geçirin. Sizi geliştirecek, sakin tutacak, vizyonunuzu genişletecek, beyninize nefes aldıracak insanlarla aynı ortamda olmaya çalışın.

Size hep Atölyeden bahsediyorum. Atölyeden eğitim aldığınızda katıldığınız bir trading topluluğumuz var. Bu trading topluluğu belki size verdiğim eğitimden çok daha önemli. Burada birbirini sürekli motive eden, geliştiren, düşeni kaldıran insanlar var.

Hatanızı sizi demoralize etmeden gösteren, yanlışlarınızı doğru yapan, göremediğiniz şeyleri gösteren, aklınıza bile gelmeyen yolları size keşfettiren insanlar var.

2022 yılında aramıza çok kişi katıldı. Herkesin gösterdiği yardımlarla birlikte hayatını değiştiren, 2022 yılını kendileri için bir başarı hikayesine döndüren onlarca arkadaşımız oldu.

İşte bu yazıda size bu başarı hikayelerinden bahsedeceğim.

Mesela 60bin lirasını kontrollü bir şekilde, riske saygı göstererek, sürdürülebilir bir strateji ile 200bin liraya çıkartan bir öğrencim:

120bin lirasını 1.4 milyon liraya çıkartan, banka kredilerini ödeyen bir başka öğrencim:

Kasasını VİOP üzerinden trend sürerek 12’ye katlayan bir başka öğrencim:

Sadece 1 yıl içerisinde 300bin lirasını 2.5 milyon liraya çıkartan bir başka öğrencim

Bu tarz mesajlardan o kadar fazla alıyorum ki, inanın hem gururlanıyor, hem de mutlu oluyorum. Öğrencilerimin diğer yorumlarını şuradan da okuyabilirsiniz:

Özetle beyninizi neyle besliyorsanız, beyninizin size verdiği çıktı da o oluyor. Eğer çöplük bir ortamda çöp ile besleniyorsanız, sonuçta elde ettiğiniz şey çöpten başka hiçbir şey olmaz. Ancak belli bir amaca, belli bir hedefe, yüksek yetkinlikli bir toplulukla, yüksek bir motivasyonla yürüyorsanız da önünüzde de kimse duramaz.

Siz de aramıza katılmak istiyorsanız, atölyedeki eğitimlerimi incelemeyi unutmayın. Ayrıca eğitimlerle veya herhangi bir şeyle ilgili bana sormak istediğiniz ne varsa twitter’dan veya buranın iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Atölyemizi ziyaret etmek için tıklayın.

Print Friendly, PDF & Email
Yazılarımı Aşağıdaki Butonları Kullanarak Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz:

Yazar: Borsanın İzinden

Diğer Yazıları

One Comment on “Atölyemizin Öğrencilerinin 2022 Başarıları”

  1. Her türden eğitimleriniz için çok teşekkür ederim İbrahim bey.
    Bilgi kutsaldır ve bir kısmına sizinle ulaştığım için mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir