HEKTS Hissesinin Verdiği Mutluluk ve Başarının Sırrı Üzerine Kısa Sohbet

%title

Arkadaşlar, selamlar. Size biraz HEKTS hissesinden ve hissettirdiklerinden bahsedeceğim. Daha önce bir çok yazımda, sizlerle sohbette, tweetlerde veya birebir konuşmalarımda hep aynı şeyi söyleyip duruyorum. Bu borsa işi, finansal piyasalar işi virüs gibi, kana karıştığı an bitti işiniz, artık bu piyasaların müptelası olursunuz. Sürekli incelemek, bakmak, pozisyon almak, o tuşa basmak istersiniz. Bu aşamadan sonra iki yolunuz var, ya kendinizi geliştirip para kazanmayı öğreneceksiniz, ya da bu canavarı sürekli yeni teminatla besleyip para kaybedeceksiniz.

Bu iki seçenek arasında tabi ki kimse “bu canavarı sürekli teminatla besleyip, para kaybedeceğim” seçeneğini istemez. Herkes “bu canavarı evcilleştirmek ve kendi yararıma kullanmak için gerekli ne varsa onu yapayım” diyecektir. Aldığınız bu karar aslında çok çok uzun sürecek ve bir sürü acılı süreci de içinde barındıran yeni bir yola, teknik analizi öğrenme yoluna çıkarıyor sizi.

Öğrenme süreci kolay değil, kısa yoldan ilerleyebileceğiniz kestirme yollar yok, uzun ve meşakatli bir iş, ancak size temin ediyorum ki değiyor. Hem de öyle bir değiyor ki inanamazsınız. Sadece para kazanma olarak değil, manevi tatmin olarak da o kadar üst düzey bir haz ki. Çoğu zaman bu ikinci haz, para kazanmanın hazzını geri plana atıyor. Çünkü konuşulması çok zor bir dili çözdüğünüzü, aynı dilden konuşabildiğinizi anlıyorsunuz.

En basitinden, sizle Pazartesi günü paylaştığım HEKTS Hissesi. Eğer HEKTS hissesi ile ilgili yazımı okumadıysanız mutlaka aşağıdaki linkten okumanızı öneririm. Bu linkte hem yeni bir trade stratejisi öğrenecek, hem de HEKTS hissesine hangi teknik gerekçelerle yatırım yaptığımı anlamış olacaksınız. Link aşağıda:

Bugünkü %3’lük yükselişi, marubozu mumu, kağıdın tekniğe cevap verişi, tekniğin işleyişi. O kadar mükemmel ki. Grafikle konuşmayı öğrendikten sonra, inanın bana, her baktığınız grafik size keyif veriyor, zevk alıyorsunuz.

Şimdi eve geldim, bilgisayarımı açtım, kağıtlarıma baktım. Özellikle HEKTS Hissesine göz gezdirdim. O kadar keyiflendim ki. Grafiği aşağıda, analizini yapmışım, karşılığını almışım, para kazanmak bir yana, kağıdın dilini çözmüşüm, bundan büyük bir haz olabilir mi?

HEKTS Hissesi Grafiği
HEKTS Hissesi Grafiği

Bu işte en kilit nokta nedir biliyor musunuz arkadaşlar? Bir zaman geliyor ki, para kazanmak değil, tekniğin, grafiğin, mumların dilini öğrenmeye çalışmak, onlarla konuşmak ve anlaşmak daha önemli hale geliyor. Sonucu değil süreci önemsiyorsunuz. Onların derdini anlamaya çalışıyorsunuz.

Eh, onlar da eşek değil, sizin bu kadar yüksek çabanıza eninde sonunda cevap veriyor, karşılıklı konuşuyorsunuz. Mumlar “abi bırak beni seni zarara uğratacağım” diyor, inat etmez de bırakırsanız gerçekten sizi koruyorlar. “Ben gidiciyim” diyor, eşlik ederseniz kazanıyorsunuz.

Bu iş bana daha ne duygular hissettiriyor, heyecan, başarı, hüzün, korku, coşku. Hepsi aynı anda bu işte. Çok çok çok büyük bir iş. Bu işle haşır neşir olduğum için o kadar mutluyum ki. Şu #hekts grafiği ve diğer grafikler bana öyle büyük bir haz veriyor ki anlatamam.

Yemin ediyorum size, hala girip kaç para kazanmışım HEKTS’tan bakmadım. Çünkü süreç benim için sonuçtan daha büyük. Önce bu başarıyı kutlamam lazım. Size en büyük önerilerimden biri, varacağınız yere değil yola odaklanın, sistem kurun, sonuca değil sürece önem verin. Bir işi gerçekten severek yaparsanız ona zaman ayırıyorsunuz, zaman ayırınca o işi öğreniyorsunuz ve o işten mutlaka para kazanıyorsunuz. Finansal piyasalar size kendi patronunuz olma duygusunu, başarıyı, heyecanı, finansal özgürlüğü tattırabilecek en büyük fırsatlardan biri.

Biliyorum ki herkes de bunu istiyor. Ben de yazılarımla, paylaşımlarımla buna destek olmaya çalışıyorum. Yapılabilir bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Tüm DM’lere cevap verip, tüm mentionlara dönüp sürekli bir şeyler yazıyorum. Herkes bu hazzı yaşasın diye.

Biliyorum ki işe yarıyor, aldığım DM’lerden bunu çok net anlıyorum. Siz de teknik analiz dilini öğrenmek istiyorsanız sitemi ziyaret edin, tüm yazılarımı okuyun, pratik yapın, katkıda bulunmak istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, sitenin tozunu alıp bakımını yapıyoruz 🙂 (bu ne demek diyenler bana Twitter’dan DM atsın, anlatayım). Beni Twitter’da takip etmeyi de unutmayın. Desteğiniz için çok teşekkürler.

Print Friendly, PDF & Email
Yazılarımı Aşağıdaki Butonları Kullanarak Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz:

Yazar: Borsanın İzinden

Diğer Yazıları

4 Comments on “HEKTS Hissesinin Verdiği Mutluluk ve Başarının Sırrı Üzerine Kısa Sohbet”

  1. Eline sağlık. Eski yazılardan sırayla ilerliyorum bakalım ne kadar çözebileceğim zaman gösterecek.

  2. Tüm gün yazılarınızı okuyup notlar aldım. Emeğinize sağlık çok yararlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir