Erkenciler Hayattan Çalmaya Devam Ediyor!

%title

Dostlar, herkese merhaba.

Erkenciler nedir bilmeyenler için, önce şu yazıyı okumaları daha iyi olacaktır:

Özetle, Erkenciler, her sabah, herkes uyurken kalkıp, hayattan bir iki saat çalmak ve bu hayattan çalınan saatleri verimli, katma değerli bir aksiyona çevirmek üzerine kurulu bir grup.

Bunun ilkini sanıyorum iki sene önce, Twitter üzerinden dostlarla yapmıştık. Bir Telegram grubunda toplandık ve her sabah saat 6’da kalktık. O ilk grubun tadı damağımızda kaldı. Harika şeyler yaptık beraber, projeler tamamlandı, doktoralara hazırlanıldı, dil öğrenen oldu, kitap kurdu olanlar oldu.

O gün bugün, farklı zamanlarda 5 kere daha topladık Erkencileri.

Geçen ay da, başıma şu SPK belası geldikten sonra, pes etmemek ve daha yüksek telden mücadele etmek için, aynı gün Erkenciler’in 6.sını toplayayım, düşmektense yükselmeye odaklanayım istedim.

Bu toplaşmayı yine herkesle paylaştım.

Amaç aynıydı, erken kalkacağız ve herkes uyurken hayata girişeceğiz. Kimimiz kitap okuyacak, kimimiz dil öğrenecek, kimimiz proje çalışacak, kimimiz eksiklerini tamamlayacaktı.

Öyle de oldu.

850 kişi toplandık. Sürekli kalkan 80-90 kişi oldu, sonlara doğru 50’lerin altına düştük, ancak dert değil, bayağı bir kişinin hayatına dokunduk. Daha da önemlisi, kendi hayatımıza da dokunmuş olduk.

Yine bir sürü kişi yeni bir şeyler yaptı, herkes yataktan kalkmamayı normalleştirirken, biz kalktık, duş aldık, kahve yaptık ve işimizin başına oturduk.

Bu ne büyük bir değişiklik anlatamam. Tüm dünyanın önüne geçiyormuşsun gibi bir hissiyat salgılıyor bünyeye. Hele dışarıda karanlık varsa, herkesin uyuduğunu düşündüğünde, senin orada katma değerli bir şeyler yapman, hayatına değer katmak anlamına geliyor.

Bu seni iyi hissettiriyor, güne daha güzel, daha coşkulu başlamanı sağlıyor, yani, günün geri kalanını da çok iyi bir keyfe, enerjiye, coşkuya çeviriyor.

Grup içerisindeki aidiyet de harikaydı, herkes bir diğerine saygılı ve onu geliştirmek amaçlı paylaşımlar yapıyordu, anılar paylaşıldı, resimler atıldı, okunulan kitaplardan alıntılar yazıldı.

İşte aramıza katılan bazı dostların gruplarda yaptıklarını yazdıkları mesajlar:

%title
%title
%title
%title
%title
%title

Bir sonraki erkenciler toplaşmasında sizleri de aramızda görmek isteriz.

Unutmayın, her gün 1 saat fazladan yaşamak, ayda hayatınıza neredeyse 1.5 gün ekliyor.

Devam.

Print Friendly, PDF & Email
Yazılarımı Aşağıdaki Butonları Kullanarak Arkadaşlarınızla Paylaşabilirsiniz:

Yazar: Borsanın İzinden

Diğer Yazıları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir